072-33-80-998

4 סגנונות תקשורת

4 סגנונות תקשורת

מהם סגנונות התקשורת העיקריים ולמה חשוב להכיר אותם?

תפקידים מסוימים בעבודה דורשים מיומנויות גבוהות בין אישיות. לחלק מהעובדים שלכם יש את היכולות הללו מגיל מאוד צעיר, בין אם זה באופי האישי שלהם ובין אם זה מתוך חינוך ולימוד מהבית. שימוש בסגנון תקשורת לצורך ביצוע פעולות מסוימות כמו שיווק ומכירה יכול להוות בסיס לפיתוח וצמיחה של העובדים והמנהלים שלכם לטווח הארוך. אז איך משפרים יכולות של עובדים באמצעות סגנונות תקשורת ומה נכון לעשות בתהליכי גיוס ושימור עובדים? במאמר הבא תקבלו סקירה על סגנונות תקשורת עיקריים ועל החשיבות שלהם להבנת העובדים והמנהלים שלכם בחברה.

ארבעה סגנונות תקשורת בין אישית

מחקרים המתמקדים בתקשורת בין אישית הביאו לתובנה כי ישנם 4 סגנונות עיקריים של תקשורת בין אישית. ארבעה סגנונות תקשורת בין אישית הם תומך, מניע, מקדם ומנתח. סגנון התקשורת התומך מתמקד ביצירת תקשורת בלתי רשמית, דומה מאוד לתקשורת בין חברים טובים. זו תקשורת עדינה היכולה להיות גם הססנית וללא דעה מוצקה. סגנון תקשורת נוסף הוא מניע ומשימתי. סגנון זה מזוהה עם מנהיגים ומנהלים. הוא יכול לבטא לעיתים גם שחצנות אך במובן העסקי יש לו יתרונות רבים בתהליכי פיתוח וקידום. סגנון תקשורתי מקדם הוא בלתי רשמי והוא נתפס כחיובי מאד ומתאים מאוד להתנהגות של יזמים ומנהיגים חברתיים. סגנון תקשורתי רביעי הוא המנתח, הנחשב לסגנון תקשורת רשמי. הוא מתאים לאנשים מומחים בתחומם, מאוד אינטלקטואליים. הם יכולים להיתפס כשקטים ונעימים או ככבדים ובירוקרטיים.

סוגי תקשורת של עובדים ומנהלים

ההתעמקות בסוגי תקשורת בין אישית יכולה להביא את הניהול שלכם לרמות הגבוהות ביותר. במידה ואתם גם מגייסים את העובדים בחברה או בארגון שלכם, זיהוי 4 הסגנונות יסייע לכם בבחירת העובדים לתפקידים מסוימים. הסגנון התקשורתי המקדם הוא בדרך כלל המועדף על ידי מנהלים, אך יכול להיות שבארגונים שמרניים הוא יהיה מתוסכל ולא יוכל למצות את הפוטנציאל שלו. ברגע שאתם מצליחים לזהות דפוסים אצל עובדים ומנהלים בחברה שלכם, תהיה לכם אפשרות ליצור חיבורים נכונים בין עובדים אשר יביאו להשפעה חיובית לעבודה בחברה שלכם.

ייעוץ לחברות בנושא סגנון תקשורת

אם אתם רוצים לדעת עוד על סגנון תקשורת של עובדים ומנהלים ועל ההשפעה שלהם על תהליכי העבודה בחברה שלכם, צרו איתי קשר דרך מספר הטלפון באתר. אני דודי בורבה, יועץ עסקי לחברות וארגונים ואני אשמח לקדם את יכולות הניהול שלכם באמצעות כלים מקצועיים ויעילים.

תוכן עניינים
קורס דיגיטלי

www.tcb.co.il

דודי בורבה - הרגלים מנצחים במכירות!

יצירת קשר

להגדלת המכירות והרווחים

השאר פרטיך ואצור קשר בהקדם:

איך לייצר בארגונים
הרגלים מנצחים במכירות ?

נתון מדאיג שכל גוף עסקי
חייב לדעת!

Call Now Button