072-33-80-998

הזדמנויות עסקיות

הזדמנויות עסקיות

כדי שעסק יתנהל היטב ויוביל להצלחות, חובה שתהיה לו תכנית עסקית. מה זה בעצם הכנת תוכנית עסקית?

תכנית עסקית זהו בעצם מסמך מפורט והוא כולל היבטים רבים הקשורים בתפעול השוטף של העסק ובניהול שלו. בדרך כלל יכלול המסמך את הפן השיווקי ואת הפן הטכנולוגי (=המוצר אותו מוכר העסק) וגם את הפן האסטרטגי. חלק מהותי בכל עסק זוהי האפשרות לזהות הזדמנויות עסקיות, גם זה אמור להיכלל בתכנית העסקית הכללית. מקובל לומר כי עסק שפועל ללא תכנית עסקית מוגדרת זהו עסק שאין לו עתיד ממשי. היות ותכנית פעולה כתובה וברורה, היא זו שמובילה ומסייעת למנהל העסק להחליט לאן אמור העסק לצעוד ולאן יש להמשיך מכאן. כמו החלטה בדבר קיומן של סדנאות מכירה וכדומה.

הכנת תוכנית עסקית – איך זה נעשה בפועל?

הכנת תוכנית עסקית זהו לא ממש מדע מדויק שניתן להכתיב כללים מה נכון ומה לא נכון. יש דרכים מגוונות המשמשות לבנייה של התכנית העסקית. בכל מקרה, חשוב שהתכנית תיערך ותיכתב באופן הכי מפורט עם ירידה לפרטים, כמו קיומן של סדנאות מכירה וכדומה.

הסעיפים הנכללים בכל תכנית עסקית

בכל תכנית עסקית יש להידרש לעובדות הבאות – מהו המוצר או השירות אשר אותו אנחנו מציעים ללקוח? מה המודל העסקי שלנו? כיצד אנחנו מתכננים להרוויח מהעסק? האם יש לנו את ההון ההתחלתי? האם ההכנסות אותם אנחנו צופים הינם גבוהים במידה ריאלית מההוצאות? מיהו קהל היעד אליו אנחנו פונים? מי הם הלקוחות שלנו? מהו שוק הפעילות אליו אנחנו פונים? איך נוכל להשיג לקוחות חדשים? האם יש לנו סיכוי להתמודד מול עסקים מתחרים הפועלים בשוק בתחום דומה או זהה לזה שלנו? איך אנחנו מתכננים לשווק את העסק? מהם כלי הפרסום אשר בהם אנחנו מתעתדים לעשות שימוש? כיצד נוציא לפועל את כל התכניות שלנו? איך נזהה הזדמנויות עסקיות?

תכנית עסקית – בהתאם לסוג העסק

ברור שכל בית עסק יזדקק לסוג אחר של תכנית. אינה דומה חנות בגדים למסעדה. לכן חשוב מאוד לקבל את הליווי ואת הייעוץ בהכנת התכנית מאיש מקצוע שמכיר את התחום הספציפי בו אנחנו עוסקים, כדי שיתכנן עבורנו את התכנית הטובה ביותר. דודי בורבה יסייע לכם לבנות את התכנית הטובה ביותר עבורכם.
תוכן עניינים

www.tcb.co.il

דודי בורבה - הרגלים מנצחים במכירות!

יצירת קשר

להגדלת המכירות והרווחים

השאר פרטיך ואצור קשר בהקדם:

איך לייצר בארגונים
הרגלים מנצחים במכירות ?

נתון מדאיג שכל גוף עסקי
חייב לדעת!

Call Now Button