072-33-80-998

כשכבר אין לך מה להפסיד – זה יכול להיות הרווח הגדול של חייך!!

כשכבר אין לך מה להפסיד – זה יכול להיות הרווח הגדול של חייך!!

אתם בטח מכירים את זה שלפעמים יוצא לנו להגיד מתוך ייאוש או מציאות קיימת את המשפט “אין לי מה להפסיד – אני עושה את זה” ואז אנחנו עושים את מה שתמיד פחדנו לעשות למשל: להתפטר ממקום עבודה לאחר מספר שנים ולהתחיל לעבוד במקום אחר ואז פתאום יש “וואו” ענק של גילוי עולם חדש, אנשים חדשים וכו. או להחליט לפרק את “החבילה המשפחתית” אחרי ניסיונות רבים שכשלו לשמר אותה. או להשלים עם חבר/אח/אמא/אבא אחרי שנים רבות של מריבה או פתאום לעזוב הכל ולטייל מסביב לעולם. זה מוכר לכם, נכון?

אני משוכנע שלכל מי שיצא להיות בסיטואציה כזאת הוא לבסוף רק הרוויח מעצם הפעולה או המחשבה של “יאללה אין לי מה להפסיד”. 
זאת בעצם פעולה הפוכה של המוח ושל המחשבות האוטומטיות שלנו. אפוא, לי תמיד היה הפחד להפוך משכיר לעצמאי, פחד שנבע מהחשש להפסיד את מה שכבר השגתי לאורך כל השנים ועל הדרך, הפחד לאבד את תחושת הביטחון שיש לך כשכיר, אני סבור שכולכם וודאי מכירים את התחושה הזאת. ואז הגיע הרגע שבו הייתי צריך להחליט מה לעשות, האם להמשיך לעבוד כשכיר או לצאת לדרך חדשה ועצמאית? וזאת הייתה הנקודה שבה אמרתי לעצמי “יאללה אין לי מה להפסיד” או במילים אחרות זה הכל או כלום! נכון, צריך אומץ, צריך תכנון ובעיקר אמונה בשביל לעשות מהלך כזה באמצע החיים זה לא פשוט בכלל! יחד עם זאת כעבור זמן לא רב גיליתי שזאת הייתה ההחלטה השנייה החשובה בחיי.
גילית עולמות שלפני כן לא הכרתי, התפתחותי המקצועית הוכפלה פי 3 בזמן קצר יחסית וביחס לכל השנים שעברו. בעצם גיליתי כמה הרווחתי ואיזו הזדמנות נפלאה פגשה אותי באמצע החיים. זה מצחיק ומפתיע איך לפעמים דווקא מתוך מקום של ייאוש או חוסר תקווה דווקא שם אנחנו מוצאים את הצמיחה, הנחמה, השינוי הטוב ואז גם מופיעה לה התקווה והאמונה שצמחו מחדש רק הפעם עם צבעים וטעמים קצת אחרים ושוב, זה לא משנה אם מדובר בקריירה, זוגיות, תחומים חברתיים וכדומה.אז כן, במקרה שלי זה הצליח כי אני עוזר לאנשים אחרים להצליח ולשנות גישה בחיים דרך המקצוע והתפקיד שלהם. לא ברור לי למה אבל הדבר הזה בער לי בעצמות, הרווחתי בענק ולא משנה מה יהיה ההמשך אם כי בשאיפה למצוינות תמיד!! ואני יודע, לא אצל כולם המצב הוא זהה בגלל כל מיני סיבות אולי מתוך פזיזות, חוסר תכנון וחשיבה לא נכונה ואולי התפזרות ליותר מתחום אחד, זאת אומרת חוסר מיקוד בדבר מסוים גורם לבזבז אנרגיות ולפספוס המטרה. יש לנו נטייה כזאת לנסות להיות multi skills למקרה ודבר אחד לא יעבוד לנו אז נעסוק בדבר השני.

למעשה אני מדבר על קבלת החלטות נכונות במהלך חיינו בין אם מדובר על חיינו הפרטיים או המקצועיים.
 וזה לא טריוויאלי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורנו, משום שאנחנו במרתון יומיומי, אנחנו רצים קדימה מהר מדי ומפספסים דברים חשובים וכל כך פשוטים בדרך…

אנסה להמחיש לכם את זה על ידי סיפור קצר ואתם מוזמנים לקחת את זה למקום האישי או המקצועי או גם גם:

מנהל בכיר בחברה משגשגת לקה בהתקף לב. הרופא הורה לו לשהות בחווה במשך מספר שבועות ולנוח עד להתאוששות והחלמה מלאים. שמע המנהל בעצת רופאו ושכר צימר באחד המושבים בצפון הארץ. לאחר מספר ימים החל להשתעמם וביקש מהחוואי לעסוק בעבודות החווה השונות. החוואי פקפק ביכולתו של העירוני שהגיע מהמשרד ועוד מכורסת-מנהלים, אבל הסכים ונתן לו לפנות את זבל הפרות מהרפת בהנחה שיעשה זאת במשך שבוע. להפתעתו, סיים המנהל את העבודה בפחות מיום אחד.
למחרת נתן לו החוואי עבודה יותר קשה – לערוף את ראשיהם של 500 תרנגולות, בהנחה שהפעם עבודתו תימשך לפחות ימים אחדים. אך שוב, הופתע לראות שהעבודה הושלמה כליל בסוף היום.

ביום השלישי, כאשר הושלמו כל עבודות החווה, ביקש החוואי מהמנהל למיין שק תפוחי-אדמה לשני ארגזים. אחד לתפוחי-אדמה קטנים והשני – לגדולים. בסוף היום, ראה החוואי כי המנהל עדיין יושב ליד שק תפוחי-האדמה ושני הארגזים ריקים.

התפלא בעל החווה: “הכיצד ביצעת במהירות עבודות קשות כל כך ואילו עכשיו אינך מסוגל לבצע עבודת מיון פשוטה”?!
ענה לו המנהל: “הקשב, כל חיי אני עורף ראשים ומתעסק בזבל, אבל עכשיו אתה מבקש ממני לקבל החלטות…​

תוכן עניינים

www.tcb.co.il

דודי בורבה - הרגלים מנצחים במכירות!

יצירת קשר

להגדלת המכירות והרווחים

השאר פרטיך ואצור קשר בהקדם:

איך לייצר בארגונים
הרגלים מנצחים במכירות ?

נתון מדאיג שכל גוף עסקי
חייב לדעת!

Call Now Button